O nas - Kungfu Potok

Witamy w Sekcji Kung Fu LKS POTOK!

Sekcja sztuk walki kungfu Stowarzyszenia w Więckowicach w gminie Zabierzów, została założona w październiku 2007 roku w ramach realizowanego programu integracyjnego „Bliskie sercu Więckowice”.
Rozpoczęły się treningi początkowo z kilkunastoma dziećmi, aby teraz zbliżyć się do około 60 osób. Później do dzieci i młodzieży dołączyli dorośli tworząc grupę walki wręcz sanda. Doskonałym sprawdzianem poziomu treningów oraz umiejętności członków sekcji, są starty w zawodach, miedzy innymi w Pucharze Polski czy Mistrzostwach Polski.
Nieprzerwanie od 2009 roku zawodnicy wracają z nich uhonorowani licznymi medalami i wyróżnieniami. Dla przykładu w tegorocznym Pucharze Polski 17 naszych zawodników wywalczyło 19 medali.


Onas GrupoweSekcja 20190306 181529 - O nas - Kungfu Potok
Onas GrupoweGala DSC 1557 - O nas - Kungfu Potok

Za swoje osiągniecia jesteśmy doceniani zarówno przez lokalne władze samorządowe poprzez coroczne zaproszenie na Galę Sportu orgaznizowaną dla najlepszych sportowców jak również przez Małopolskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych. Jest to dla nas duże wyróżnienie, ponieważ Ludowe Kluby Sportowe mogą się pochwalić wieloma sławnymi wychowankami.
Jednym z nich jest np. Kamil Stoch.

Sekcja KUNG Fu to nie tylko treningi. Bierzemy udział w różnego rodzaju imprezach jak na przykład: zeszłoroczny XII EKO Bieg o Puchar Wójta gminy Zabierzów po Dolinie Będkowskiej, pokaz sztuk walki na „ Dniu Pieczy Zastępczej” organizowanym przez DPS w Więckowicach oraz wiele różnych pokazów promujących zdrowy styl życia poprzez aktywną formę wypoczynku.
Sami również organizujemy różnego rodzaju imprezy. Przykładem może być tegoroczne spotkanie zawodników sekcji Kung Fu i ich rodzin, którego mottem było: SPORT-RODZINA-TRADYCJA. Festiwal Kung Fu odbył się w hali zabierzowskiego Ośrodka Sportu gdzie zaproponowaliśmy uczestnikom ciekawy program.


Onas BeigPoDolinie DSC 0437 - O nas - Kungfu Potok
Onas SekcjaNarciarska IMG 2159 - O nas - Kungfu Potok

Sekcja Kung Fu oferuje ciekawą formę aktywności nie tylko w roku szkolnym, ale również podczas ferii zimowych czy wakacji. Zimową propozycją, która spotkała się z dużym zainteresowaniem były zorganizowane przez LKS Potok wyjazdy narciarsko – szkoleniowe dla dzieci i ich rodziców. Zajęcia na śniegu były prowadzone przez licencjonowanych instruktorów Polskiego Związku Narciarskiego. Niektórzy z nich to rodzice ćwiczących zawodników sekcji Kung Fu. Ze szkolenia mogli korzystać zarówno początkujący jak i zaawansowani narciarze.

Kolejną propozycją dla dzieci, które ferie spędzały w domu była półkolonia od kilu lat organizowana przez Stowarzyszenie Sportowe LKS Potok Więckowice. Ciekawy program dał okazję dzieciom do podjęcia nowych wyzwań i przeżycia niezapomnianych przygód. Z kolei w wakacje 2018 odbył się 9 dniowy obóz Kung Fu. Zapewnił on treningi na najwyższym poziomie nie tyko z zakresu Kung Fu, ale również akrobatyki, pływania, aqua aerobiku, jazdy konnej i gimnastyki ogólnorozwojowej.
Uczestnicy byli objęci fachową opieką dyplomowanych instruktorów i wychowawców. Odbyło się wiele wycieczek zapewniających dzieciom i dorosłym wiele atrakcji rozrywkowo – kulturalnych.


Onas ObozLetni 2018 DSC 9616 - O nas - Kungfu Potok
- O nas - Kungfu Potok

Wysoki poziom organizowanych treningów, dzięki którym nasi zawodnicy osiągają sukcesy wynika ze nieustannie podnoszonych kwalifikacji naszej kardy trenerskiej i sędziowskiej. Począwszy od trenera Krzysztofa Rodka, który odbył w 2017 roku w Sydney Międzynarodowe Szkolenie Choy Lee Fut z sesją egzaminacyjną. Kolejnym niezwykłym osiągnieciem było przyjęcie Pana Krzysztofa do rodziny Chen podczas uroczystości BiSi w Chinach w 2018 roku. Został on bezpośrednim uczniem Mistrza Chen Yong Fa.

Oficjalna nazwa grupy do której wstąpił nasz trener to Leopard Disciple 5th Generation. Od tego momentu Pan Krzysztof pełnoprawnie może posługiwać się tytułem Sifu. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy ćwiczyć pod okiem tak doświadczonego i zaangażowanego trenera.

Z szeregu naszych zawodników powoli wyłania się kadra instruktorska. Jedna z naszych najbardziej doświadczonych zawodniczek Ania Cieślik ukończyła „ Kurs zawodowy na instruktora sportu WUSHU” organizowany przez PZW Wushu uprawniający do samodzielnego prowadzenia zajęć.
Z kolei nasi sędziowie dokonali weryfikacji swoich uprawnieni sędziowski na trzydniowym szkoleniu w Warszawie w listopadzie 2018r.

Nasi zawodnicy również dwa razy do roku maja szansę na zdobycie wyższych stopni poprzez udział w egzaminach. W zeszłym roku wszyscy uczestnicy przystąpili do egzaminów uzyskując kolejne stopnie treningowe. Ważną zmiana w naszym klubie jest możliwość organizowania egzaminów na miejscu w Więckowicach a nie jak do tej pory w szkole Kung Fu w Wieliczce. Jest to możliwe dzięki uprawnieniom jaki zdobył Pan Krzysztof Rodek.
Jak widać rok 2018 był bardzo owocny dzięki nieustannej pracy członków Stowarzyszenia, zaangażowaniu trenera, zawodników i przy wsparciu rodziców.


Onas EgzaminGrupaMlodsza DSC 1305 - O nas - Kungfu Potok
Onas EgzaminGrupaStarszaDSC 1460 - O nas - Kungfu Potok


Nasz klub w liczbach

Zajęcia

Medale

Trenerzy

Członkowie klubu


Mówią o nas

Zawsze uważnie słuchamy opinii o nas. Pozwala nam to poprawiać nasze zajęcia.

  • Pokaz na spotkaniu Klubu Senior+ Rudawa – link